Сорти винограду та характеристики виноградника

Саджанці винограду придбані в розпліднику Роушедо (Італія). Висаджені в квітні 2018 року. Прийнялося 100% саджанців. Схема посадки 0,9 х 2,5 м. Висаджено 32 000 шт. Саджанці на філоксеростійких підщепах СО4, морозостійкість -17 градусів Цельсія.

Ласкаве сонце Приазов'я, морські бризи, з чистим, наповненим озоном, солями та мікроелементами повітрям —все це створює ідеальні умови для визрівання виноградної лози та винограду.

Сорти винограду:

Мерло

Один з дев'яти міжнародних сортів та другий за поширеністю у світі червоний виноробний сорт винограду. Вино з нього є в кожній країні, яка заявляє про свої амбіції у виноробстві. Мерло родом з Бордо. Його назва перекладається з окситанської (старої мови півдня Франції) як «молодий чорний дрізд». Може через красивий синьо-чорний колір лози, а може — через любов цих птахів поласувати його ягодами. У Франції Мерло входить в трійку червоних сортів з найбільшою площею виноградників (змагаючись з сортами Гренаш й Кариньян). А на своїй батьківщині, в Бордо, поряд з сортами Каберне, Совіньйон й Каберне фран, становить так званий «бордоский купаж» — класичну суміш з трьох сортів, найбільш поширену при виробництві «Кларет» — червоних сухих вин Бордо.

Піно Нуар

Технічний сорт винограду. Батьківщиною сорту вважається Франція (Бургундія). За морфологічними ознаками та біологічними властивостями Піно Нуар відноситься до еколого-географічної групи західноєвропейських сортів. Культивують у Франції, Німеччині, Австрії, Італії, Швейцарії, Аргентині, Японії та інших країнах. Залежно від зони вирощування, виноград Піно Чорний використовують для отримання столових вин хорошої якості або високоякісних шампанських виноматеріалів. Цей сорт винограду дозріває рано й є надзвичайно чутливим до умов посадки.

Пино Серый

Французький сорт, який на виноградниках Бургундії дає кращі столові вина. Піно Сірий — це член сімейства сортів винограду Піно, в яке також входять Піно Блан, Піно Нуар, Піно Меньє. Інші назви Піно Грі відомі в Німеччині та Австрії — Rulander, в Німеччині — Grauburgunder та у Швейцарії — Malvoisie. Є думка, що Піно Сірий є результатом мутації сорту Піно Нуар. Можливо тому вина з нього відрізняються більш темним кольором, ніж вина з інших сортів винограду.

Каберне Совіньйон

Напевно, найяскравіший представник однойменної групи, він користується у виноробів найбільшою популярністю. Сорт виведений у Франції, в провінції Бордо. Батьківські форми — Каберне Фран й Совіньйон Блан. Він є дуже поширеним на обох півкулях, у тому числі й на території колишнього СНД, добре пристосовується до різних умов вирощування. Вина зі Каберне Совіньойна підлягають тривалій витримці, за час якої їх смак стає м'якшим та шляхетнішим. Добре підходить він й для виготовлення ігристих вин.

Сапераві

Грузинський червоний винний сорт винограду та однойменне червоне вино. Виноградний сорт пізнього дозрівання (через фарбувальні властивості речовин, що містяться в ягодах, він отримав назву Сапераві-Фарбар), виник в Кахетії. Згодом його культивували спочатку по всій території Грузії, а після — за її межами. В даний час сорт Сапераві, окрім Грузії, культивується у Вірменії, Молдавії, Узбекистані, Україні та Азербайджані. Цінність сорту обумовлена наявністю великої кількості пігменту й танінів (фенольних сполук — дубильні речовини, що не мають запаху та надають гіркуватий, терпкий присмак). У червоних винах, на відміну від білих, де він вкрай небажаний, танін — це дуже важливий елемент. Він додає смаку завершеності й зберігає вино за рахунок зв'язування кисню, який потрапляє у пляшку. Таким чином, вина з Сапераві мають великий потенціал витримки й можливість старіння. Завдяки повільному дозріванню, вони зберігають свої якості 50 та більше років. Особливо якісним й цінним вважається вино з Сапераві віком від 4 до 30 років. В процесі витримки сила букета зростає та розвивається, унікальною особливістю є поява сливового відтінку в ароматі.

Санджовезе

У центральній Італії сорт Санджовезе називають «виноградним королем». Його назва має міфологічне коріння та походить від латинського Sanguis Jovis, тобто «Кров Юпітера». Санджовезе панував на місцевих виноградниках з доісторичних часів. У першому тисячолітті до нашої ери Апеннінський півострів населяли етруски, жителі стародавньої країни Етрурії. Ці історичні землі, на яких пізніше утворилася Тоскана, стали батьківщиною головного винограду Італії.

Неббіоло

Виноград Неббіоло — стародавній Італійський сорт, швидше за все родом з Балі д'Аоста, сьогодні його вирощують майже виключно в П'ємонті. Назва сорту народилася природним чином з природних умов місця знаменитого своїми туманами (nebbia), які накривають долини біля підніжжя пагорбів щоранку та розсіюються протягом дня. Неббіоло — це сорт винограду, який став «батьком» чудових червоних вин. Вина з Неббіоло легко відрізнити по яскраво вираженому таніну, високій кислотності та характерному аромату, який часто описують як «смола й троянди». Інша менш явна особливість, яка проявляється тільки з часом, — це тенденція втрачати насиченість кольору. Лише через пару років витримки колір більшості вин з Неббіоло перетвориться з глибокого фіолетового з рубіновим відтінком у чудовий цегляно-червоний.

Шардоне

Самий універсальний з усіх сортів. З нього можна зробити гідне вино при будь-якому кліматі, від прохолодного до спекотного, причому ці вина можуть вражати своєю несхожістю. «Щедрий» — найточніше слово, яке описує Шардоне й пояснює його популярність. Аромат Шардоне делікатний, але легко впізнаваний в моносортових винах. У той же час, вино з цього сорту дуже сильно відображає особливості терруара та способу винификации (виробництва вина). У цьому сенсі Шардоне можна порівняти з якісним білосніжним полотном, на якому інші складові терруара (грунт, клімат, сонце, руки винороба) створюють неповторний малюнок. Шардоне може пахнути яблуками, лимонами, персиками або тропічними фруктами. Але його власний букет настільки делікатний, що додавання до нього інших сортів може змінити його до невпізнання.

Трамінер Рожевий

Старовинний австрійський або французький технічний сорт винограду, який широко культивований в країнах Західної Європи. За морфологічними ознаками й біологічними властивостями належить до еколого-географічної групи західноєвропейських сортів винограду. Значення цього сорту винограду полягає у високій якості вин з нього, які характеризуються тонким букетом, що нагадує запах троянд. Він дарує вина з яскравим ароматом троянд, китайського лічі, які мають насичений колір.

Піно Блан

Сорт винограду винного напряму раннього терміну дозрівання. Піно Блан є дуже старою мутацією Піно Грі. Кущі середньої сили росту. Грони середні, масою 100-110 г, щільні. Ягоди округлі 1,4-2,1 г., зеленувато-білі з золотистим відтінком, приємного сортового смаку. Паростки визрівають добре. Зустрічається у Франції, Італії, Німеччини, США. З винограду Піно Блан отримують живі, легкі, схожі на Шардоне вина. Але також й щільне вино, як чудове Трокенбееренауслезе. Повнота виготовлених з нього вин зробила цей сорт популярним й в Німеччині. Виноград відрізняється низьким вмістом кислоти та ароматичних компонентів, тому вино з Піно Блан, як правило, п'ють молодим. Це один з чотирьох сортів винограду, з яких дозволено виготовляти Шампанське.

Ліцензія на виробництво алкогольних напоїв (для малих виробництв виноробної продукції) № 990108202000133 від 30.11.2020 р.

Copyright © 2021